Dzień Ziemi w naszej szkole

Utworzono dnia 23.04.2024
Czcionka:

W dniu 22 kwietnia, kiedy cały świat zwraca szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego, nasza szkoła wzięła aktywny udział w globalnych obchodach Dnia Ziemi.  Był to dzień pełen refleksji, nauki i działania, podczas którego społeczność szkolna wykazała swoje zaangażowanie w sprawy ekologiczne. Serdecznie dziękujemy klasie 7 pod kierunkiem pani Aliny Poznańskiej za urzekającą prezentację ekologiczną, która otworzyła nasze oczy na codzienne działania na rzecz Ziemi. Młodsi koledzy z klasy 3 wprawili nas w zachwyt swoim występem artystycznym. W tym roku szczególną uwagę pragniemy zwrócić na Pokaz Mody Ekologicznej, który uświadomił nam, jak modna może być ekologia. Z dumą informujemy również, że uczniowie otrzymali dyplomy z rąk pani dyrektor za udział w międzyklasowym konkursie wiedzy na temat ochrony powietrza. To dowód uznania dla ich ciężkiej pracy i zaangażowania w poszerzanie świadomości ekologicznej. Dodatkowo, w ramach naszych działań, przeprowadziliśmy symboliczne uwolnienie w atmosferę ekologicznych balonów. Te specjalne balony, niosące w sobie nasiona przyszłości, są obietnicą zasiania nowego życia i nadziei na zieloną przyszłość. To gest, który miał nie tylko uświadomić znaczenie działań proekologicznych, ale również zainicjować nowy rozdział w historii naszego zaangażowania w ochronę środowiska. Chcielibyśmy również poinformować, że zaplanowane działania w ramach akcji „Sprzątanie Świata” będą kontynuowane do końca tego tygodnia, kiedy to spodziewane są bardziej sprzyjające warunki pogodowe. Każdy, kto chce włączyć się w te ważne działania, jest mile widziany. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego wyjątkowego dnia i którzy przyczynią się do nadchodzących inicjatyw.

D. Borowska                                                                                                                                                                                                                                             A. Łazarska

Utworzono dnia 23.04.2024, 22:29