Czcionka:
 W związku z kampanią informacyjną, dotyczącą oferty Powiatowego Punktu Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego, bardzo proszę (wzorem poprzedniego roku szkolnego) na zbliżających się spotkaniach z rodzicami przedstawić rodzicom uczniów ofertę PDEZ, poinformować o dyżurach doradców zawodowych w punkcie i o sposobie zapisywania się na indywidualne porady. Zalecane jest również zapoznanie rodziców z materiałami dostępnymi na stronie internetowej ŚKO w zakładce - rekrutacja 2019/20.
Materiały wspierające i niezbędne dane przesyłam w załącznikach.
Terminarz spotkań z rodzicami w szkołach został przesłany do ŚKO i Partnerów projektu (IR, OHP). W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że przedstawiciele tych instytucji pojawią się w Państwa szkołach, na wywiadówkach, w celu propagowania idei PDEZ.

WAŻNE!
BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ ZWROTNĄ:
a) czy powyższa wiadomość dotarła do Państwa i czy załączniki otwierają się
b) SPRAWOZDANIE z przeprowadzonej kampanii, zawierające następujące informacje: nazwa szkoły, data spotkania, orientacyjna liczba rodziców poinformowanych o działaniu PDEZ, imię i nazwisko osoby, która koordynowała przebieg ww spotkania w danej szkole (była odpowiedzialna za przekazanie informacji o PDEZ rodzicom na spotkaniu).

0-21. marca 2018 r. GIEŁDA SZKÓŁ Targi Kielce, w godzinach od 9.00 do 16.00.

Proszę o poinformowanie, w szczególności uczniów klas gimnazjalnych, o tej imprezie edukacyjnej oraz zamieszczeniu tej informacji na stronie internetowej szkoły, w zakładce DORADZTWO ZAWODOWE i na szkolnej tablicy informacyjnej.

WAŻNE: na giełdzie będzie przygotowana STREFA DORADZTWA EDUKACYJNO – ZAWODOWEGO, której organizatorem będzie Świętokrzyski Kurator Oświaty.

W strefie doradczej uczeń będzie mógł skorzystać z porad udzielanych przez profesjonalnych doradców z Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, czyli partnerów projektu PDEZ, a dodatkowo przeprowadzić diagnozę własnych predyspozycji, zainteresowań i posiadanego potencjału poprzez wykorzystanie standaryzowanych narzędzi metodologicznych.
Dodatkowo przygotowane będą  publikacje z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz testy rozpoznawania predyspozycji zawodowych i zainteresowań.
Strefa Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego będzie dostępna przez cały czas trwania Giełdy Szkół i Uczelni.
Więcej informacji: